avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara. In perioada 01.06 2007-31.01 2010 am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara. In perioada 01.06 2007-31.01 2010 am beneficíat ...

Buna seara. In perioada 01.06 2007-31.01 2010 am beneficíat de VENIT DE COMPLETARE conform OUG 22/2004 ( reducere masiva personal din unitate de armament ) . Aceasta perioada nu se considera vechime in munca ? ( casa de pensii nu a luat in calcul aceasta perioada ) . Mentionez ca nu am beneficíat de somaj in perioada de mai sus mentionata ( nu am semnat pt ca nu am fost in tara ) . Multumesc !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:05, 25 Septembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Numai munca prestata în baza unui c.i.m. constituie vechime de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vechime in munca -concedieri colective mundicas mundicas am lucrat ca economista din 1980 pana in 2007 la aceeasi intrepr in luna a XII 2007 am fost concediata conf. art.65 din codul muncii si OUG. 22/2004 In ... (vezi toată discuția)
Ccc si vechimea in munca ( calcul spor de vechime munca) ana500 ana500 Buna ziua . Luminati-ma va rog si pe mine , ca mi s-au mai dus din neuroni in CCC ( peste aprox 2 saptamini ma intorc la munca din CCC). Am o colega la ... (vezi toată discuția)
Calcularea cuantumului pensiei Stefania Chivu Stefania Chivu Buna seara. Ma adresez dumneavoastra cu urmatoarea intrebare: In perioadele 10.08.1977-04.08.1980, 01.09.1980-23.09.1995 si 10.11.1995-31.05.2000 persoana ... (vezi toată discuția)