Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara, Pot beneficia de Legea 74/2022,daca am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara, Pot beneficia de Legea 74/2022,daca am lucrat la ...

Bună seara,
Pot beneficia de Legea 74/2022,daca am lucrat la Exploatarea Minieră timp de 16 ani grupa 2 condiții grele,
angajata din 15.10.1984 până în 2003 ?
Momentan lucrez.
Data nașterii 22.06.1967.
Am un stagiu de cotizare de
37 ani și 7 luni.
Când pot ieșii la pensie, conform acestei legi?
Mulțumesc!
Gabriela
Cosarca, utilizator