Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale After school: PFA sau SRL???
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

After school: PFA sau SRL???

Buna seara. Sunt invatatoare de 6 ani, angajata cu norma intreaga, si doresc sa deschid un centru after- school.

Planul meu de after este in felul acesta: un grup mic pt inceput de maxim 10-15 copii, fara angajari momentan si cu punct de lucru un apartament inchiriat.

INTREBARI:
- ce fel de autorizare/firma mi se potriveste, PFA sau SRL?
-ce coduri CAEN am nevoie pt serviciile de after, optionale, contract cu firma de catering, gustare etc. De fapt, care sunt codurile care ar putea fi folosite pentru un after?
- ce taxe/impozite ar fi de platit? am inteles ca ar exista o reducere de impozit sau ceva de acest gen, daca sunt angajata cu norma intreaga?
- ce avize/documente sunt necesare?
MariNg27, utilizator
Buna ziua.
Gasiti informatii aici.
[ link extern ] /