avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma inchiriere forta de munca
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma inchiriere forta de munca

Pe baza carei legislatii se poate infiinta o firma de inchiriere forta de munca? Sunt necesare ceva documente in plus sau personal specializat? Orice detalii imi sunt de ajutor.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Romică Stoica , Consilier juridic 17:49, 11 Octombrie 2006
Societatea se poate costitui fara probleme. Dupa aceea vor fi necesare unele autorizari de la Ministerul Muncii
Parca erau si pe site-ul ministerului, nu?
probabil un SC-u pentru plasarea fortei de munca, pe Codul muncii:-/

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare srl-agentie plasare forta de munca,studenta in anul 3. Andees Andees Buna ziua! Urmeaza sa imi deschid un SRL si as vrea sa aiba profil de prestare servicii-plasare forta de munca. As vrea sa stiu ce conditii trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Furnizare forta de munca georgiana77 georgiana77 Buna ziua, Am o SC si vreau sa desfasor o noua activitate : angajare personal specializat pentru diverse operatiuni, dupa care sa furnizez forta de munca la ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma plasare forta munca Saim Saim Buna ziua Ma intereseaza demersurile si implicit autorizarile necesare infiintarii unei firme de plasare forta de munca in strainatate ,mai exact pe ... (vezi toată discuția)