Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma inchiriere forta de munca
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma inchiriere forta de munca

Pe baza carei legislatii se poate infiinta o firma de inchiriere forta de munca? Sunt necesare ceva documente in plus sau personal specializat? Orice detalii imi sunt de ajutor.
Va multumesc!
Societatea se poate costitui fara probleme. Dupa aceea vor fi necesare unele autorizari de la Ministerul Muncii
Parca erau si pe site-ul ministerului, nu?
probabil un SC-u pentru plasarea fortei de munca, pe Codul muncii:-/