avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecina are hidrofor in apartament și mă inundă ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecina are hidrofor in apartament și mă inundă frecvent și ...

Vecina are hidrofor in apartament și mă inundă frecvent și nu vrea să rezolve unde mă pot adresa?
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 19:34, 2 Octombrie 2022
Este litigiu strict intre proprietari,deci asociatia de proprietari nu se poate implica
Sesizati official furnizorul de utilitati
Asiguratorului, daca aveti asigurare, sau instantei. Pe furnizorul de utilitati il va durea la basca.
Ultima modificare: Duminică, 2 Octombrie 2022
latka, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pagube făcute de vecin. pot cere evacuarea lui din imobil, sau cum se poate acționa? Doru Roman Doru Roman Daca un vecin inunda in permanenta apartamentul de sub el si nu vrea sa-si repare avaria, se poate cere evacuarea din imobil pe motiv de neglijenta, chiar daca ... (vezi toată discuția)
Inundatie tevi comune neod neod cum se procedeaza in cazul in care un perete vertical este inundat de mai mult timp, iar sesizarea verbala, scrisa cat si poze cu acest perete au fost ... (vezi toată discuția)
Atributii administrator bloc elisay_99 elisay_99 Buna ziua, sunt inundata de ani buni de vecinul de sus care nu vrea sa inteleaga ca are o problema. In sfarsit, la insistentele mele, acum cateva zile s-a ... (vezi toată discuția)