Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Am nevoie de adeverinta de venit pe venit pentru burse.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Am nevoie de adeverinta de venit pe venit pentru burse.

Buna ziua
Detin un PFA si am nevoie de adeverinta de venit pe ultimele trei luni pt burse
Cum calculez salari lunar avind in vedere ca la Anaf apare estimativ pe 2022 ,brut 20000 ?
Va multumesc .
george-neagu, moderator
Nu se calculeaza pe estinat ci doar pe venitul efectiv realizat in 2021 si care rezulta din declaratia unica depusa pentru inchiderea anului 2021..
Da logic asa e ,doar ca cwi de la scoala resping dosar pe motiv ca nu am adeverinta de venit lunara.