avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Am nevoie de adeverinta de venit pe venit pentru burse.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Am nevoie de adeverinta de venit pe venit pentru burse.

Buna ziua
Detin un PFA si am nevoie de adeverinta de venit pe ultimele trei luni pt burse
Cum calculez salari lunar avind in vedere ca la Anaf apare estimativ pe 2022 ,brut 20000 ?
Va multumesc .
Ultima modificare: Marți, 4 Octombrie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: crisrian , utilizator 14:23, 4 Octombrie 2022
Nu se calculeaza pe estinat ci doar pe venitul efectiv realizat in 2021 si care rezulta din declaratia unica depusa pentru inchiderea anului 2021..
Da logic asa e ,doar ca cwi de la scoala resping dosar pe motiv ca nu am adeverinta de venit lunara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trebuie sa depuna acum o noua declaratie unica? laviluca laviluca Buna ziua! PFA care a depus declaratia unica pe 25 mai 2021 cu venitul realizat in 2020 si venitul estimat pe 2021. In luna septembrie a primit dividende ... (vezi toată discuția)
Venituri din chirii p.f. + venituri din cmi chirfeli chirfeli P.F.A detinatoare de Cabinet medical din 2014 in 26.02.2020 da spre inchiriere ca persoana fizica un apartamet cu contract. In 27.07.2020 intocmeste un act ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie de crestere pentru venit ca pfa grandanat grandanat Am cateva intrebari legate de modalitatea de calcul a indemnizatiei in functie de venitul obtinut ca PFA. Sa zicem ca avem urmatoarea situatie. PFA ... (vezi toată discuția)