Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichetele de masa la compania la care lucrez au ramas ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichetele de masa la compania la care lucrez au ramas la 15 lei/zi. ...

Tichetele de masa la compania la care lucrez au ramas la 15 lei/zi. Din ce am inteles legea s-a modificat, iar tichetele de masa au fost majorate la 30 lei pe zi. Insa noi am ramas cu 15 lei pe zi. Ce se poate face?

Imi este frica sa-mi intreb angajatorul pentru ca de foarte multe ori cine pune multe intrebari, este zburat din firma..
Majorarea valorii tichetului de masă la 30 de lei, nu este obligatorie pentru angajatori.
Cei 30 de lei reprezintă valoarea maximă a unui tichet de masă, dar asta nu înseamnă că firmele vor trebui să dea această valoare, dacă nu își permit, ele putând acorda orice sumă, până în 30 de lei.