avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dacă angajatorul nu îmi plătește sporul legal ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dacă angajatorul nu îmi plătește sporul legal pentru tură ...

Dacă angajatorul nu îmi plătește sporul legal pentru tură de noapte, ore suplimentare, si pentru zilele de sâmbătă și duminică lucrate pot să-mi dau demisia la zi???!!!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:15, 8 Octombrie 2022
Neplata drepturilor salariale este motiv de demisie fără preaviz.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Norma de munca lunara pentru o sectie de spital florincamelia florincamelia cum se determina numarul de ore suplimentare (lucrate in zile de sambata si dumunica) si cum se acorda liberele aferente acestor ore intr-o sectie de spital ... (vezi toată discuția)
Drepturi banesti andremaria67 andremaria67 buna ziua!in decembrie 2007 am fost preluati de o firma care ne-a introdus toate sporurile in salariu(inclusiv cel de toxicitate care conform ccmn nu se ... (vezi toată discuția)
Ore suplimentare + tura de noapte mariusdej mariusdej Buna ziua, Am cateva nelamuriri legate de plata orelor suplimentare + sporul pentru turele de noate. Pe scurt, am lucrat timp de un an si 3 luni la o firma ... (vezi toată discuția)