Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... In cat timp este obligata politia sa raspunda la o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

In cat timp este obligata politia sa raspunda la o reclamatie ...

In cat timp este obligata politia sa raspunda la o reclamatie (plangere nepenala) care a fost depusa in scris si semnata. V-as ruga sa adaugati si legea in baza careia dati raspunsul.
Multumesc anticipat
In 30 de zile de la inregistrarea sesizarii conform OG nr. 27/ 2002 privind petitiile.
Aveti alternativa de a deschide actiune in contencios administrativ conform Legii nr. 554/ 2004 daca nu primiti raspuns scris.