Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! Prietenul meu a fost prins azi furând in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! Prietenul meu a fost prins azi furând in valoare ...

Buna ziua! Prietenul meu a fost prins azi furând in valoare de 200 lei, dar agentul i-a luat doar numele și i-a zis sa scrie “ nu am de declarat nimic”. A plătit prejudiciul și a plecat. Se mai poate aștepta la ceva ? Doamna de acolo zicea ca vor derula in spate camerele, așa se face ? Caci vei plăti și ce ai mai furat (eventual).
Cand spuneti ”agentul”, va referiti la un politist, adica a fost sesizata politia?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Cand spuneti ”agentul”, va referiti la un politist, adica a fost sesizata politia?

Nu. N-a venit nicio poliție. Doar agentul de paza care a făcut interpelarea. Problema este ca el acum vreo 4-5 zile a mai comis-o cu o suma mică tot acolo. Credeți ca vor urmări camerele preț de atâtea zile anterioare? Se poate aștepta la ceva?
Se pare ca nu se lasa pana nu ajunge la puscarie...

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Se pare ca nu se lasa pana nu ajunge la puscarie...

Pai nu ca s a oprit pe viața acum.. s a lecuit.. problema e dacă au închis ochii / uitat cei de la paza de caz
Daca vor vedea ca a mai furat anterior vor depune plângere penală.
Depinde ce vor vedea...

Scris din București 2022