Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Inainte de aparitia legii 196/2018 privind asoc de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Inainte de aparitia legii 196/2018 privind asoc de proprietari, ...

Inainte de aparitia legii 196/2018 privind asoc de proprietari, va rog sa mi spuneti in baza carei legi functionau asociatiile de locatari.
In cazul demiterii administratorului (in functie de 40 ani) pt ca abia in august a.c. ne am transformat in asoc de proprietari, este corect sa ne referim la art din legea 196? din acest motiv v am pus intrebarea anterioara.
Intrebarea dv este neclara
In ce perioada va intereseaza sa cunoasteti legea care guverna infiintarea,organizarea,functionarea asociatiilor de locatari/proprietari??
A existat L nr 114+ HG nr 1588,L nr 230/2007 abrogata si inlocuita cu L nr 196/2018
Raporturile de munca se incheie in temeiul dispozitiilor in vigoare la momentul intocmirii documentelor