avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Inainte de aparitia legii 196/2018 privind asoc de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Inainte de aparitia legii 196/2018 privind asoc de proprietari, ...

Inainte de aparitia legii 196/2018 privind asoc de proprietari, va rog sa mi spuneti in baza carei legi functionau asociatiile de locatari.
In cazul demiterii administratorului (in functie de 40 ani) pt ca abia in august a.c. ne am transformat in asoc de proprietari, este corect sa ne referim la art din legea 196? din acest motiv v am pus intrebarea anterioara.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 15:36, 21 Octombrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Intrebarea dv este neclara
In ce perioada va intereseaza sa cunoasteti legea care guverna infiintarea,organizarea,functionarea asociatiilor de locatari/proprietari??
A existat L nr 114+ HG nr 1588,L nr 230/2007 abrogata si inlocuita cu L nr 196/2018
Raporturile de munca se incheie in temeiul dispozitiilor in vigoare la momentul intocmirii documentelor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valabilitate hg1588/2007 dumitrucera dumitrucera Mai este valabila HG1588/20107 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 230/2007 privind infiintarea, organizarea si functionarea ... (vezi toată discuția)
Care este diferenta dintre asociatie de proprietari si asociatie de locatari kbualex kbualex Buna seara! Asociatia de care apartin vad ca este de locatari e aceeasi chestie ca cea de proprietari legea 196/2018 se aplica si la asociatia de locatari ? (vezi toată discuția)
Adrese,cereri,solicitari Ion Artene Ion Artene Buna Ziua.Care este cadrul legal/ legea / care prevede ca administratiile asociatiilor de proprietari au obligatia / daca o au / de a raspunde in scris ... (vezi toată discuția)