Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 283/2022
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 283/2022

Buna ziua,
Pentru intocmirea noilor cim-uri, angajatorii sunt obligați să țină seama de noile elemente introduse de Legea nr. 283/2022.
Ce se intampla cu cele in desfasurare? Trebuie intocmit act aditional pentru fiecare cim existent, in care sa fie cuprinse toate aceste modificari?
Multumesc!
Da, sunt obligați să țină seama de noile elemente introduse de Legea nr. 283/2022.

La cim in derulare, trebuie intocmit act aditional, in care sa fie cuprinse toate aceste modificari.