avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 268 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Un PFA a fost radiat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Un PFA a fost radiat

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu informatii.
Un PFA a fost radiat de Registrul comertului conform legii 182 pentru ca avea mai mult de 5 coduri CAEN. Persoana detinatoare a PFA-ului nu a fost anuntata. A emis facturi incontinuare , plus ca a platit impozit pe venit la ANAF.
Printr-o intamplare aceea persoana a aflat ca PFA-ul a fost radiat.
Ce se intampla acum? Cum sa procedeze?
Practic de 3 ani a emis facturi pe un PFA radiat, dar a platit la ANAF impozit si a completat declaratii.
Multumesc pentru ajutor!
Ultima modificare: Vineri, 4 Noiembrie 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Sunt radiat de la registrul comertului si de la anaf. IAMANDI CRISTIAN IAMANDI CRISTIAN In data de 01.01.2019 (de fapt din septembrie 2007) dețineam un PFA cu 2 activitați declarate în clasa CAEN - 4778 și 7490 înscrise ulterior în ... (vezi toată discuția)
Actualizarea obiectului de activitate potrivit caen rev.2 leuca_luminita leuca_luminita Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti daca stiti cat costa acum o actualizare a obiectului de activitate potrivit CAEN rev.2. Am pe cineva care nu a fact acest ... (vezi toată discuția)
Radiere pfa de catre registrul comertului badingamariana badingamariana Buna ziua! Astazi sotul meu a fost anuntat de catre un lucrator de la ANAF (un amic) ca apare pe o lista emisa de catre Registrul Comertului,cu PFA-urile ... (vezi toată discuția)