Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Un PFA a fost radiat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Un PFA a fost radiat

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu informatii.
Un PFA a fost radiat de Registrul comertului conform legii 182 pentru ca avea mai mult de 5 coduri CAEN. Persoana detinatoare a PFA-ului nu a fost anuntata. A emis facturi incontinuare , plus ca a platit impozit pe venit la ANAF.
Printr-o intamplare aceea persoana a aflat ca PFA-ul a fost radiat.
Ce se intampla acum? Cum sa procedeze?
Practic de 3 ani a emis facturi pe un PFA radiat, dar a platit la ANAF impozit si a completat declaratii.
Multumesc pentru ajutor!
george-neagu, moderator