Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Sunt apicultor cu 20 familii de albine, vreau sa vand ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Sunt apicultor cu 20 familii de albine, vreau sa vand miere.

Sunt apicultor cu 20 familii de albine vreau sa vand miere trebuie casa de marcat sau nu pentru ca legea spune ca pana la 75 de familii de albine e neimpozabil iar cealalta lege spune ca nu se poate vinde fara casa de marcat persoanelor fizice dar daca iau casa de marcat deja intru la impozitare varog sa ma ajutati cum sa procedez
george-neagu, moderator