Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozitare produs apicol
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozitare produs apicol

Buna ziua la toata lumea.Ma confrunt cu o problema si as dori un raspuns competent.Am 30 de familii de albine si anul acesta am realizat de la ele cateva sute de kg de miere.Daca vand aceasta miere la un procesator care imi cere atestat de producator si carnet de comercializare voi fi impozitat de catre fisc sau nu?Multumesc.
Cod fiscal:

ART. 72 Venituri neimpozabile

(2) Veniturile definite la art. 71 alin. (1) sunt venituri neimpozabile în limitele stabilite potrivit tabelului următor:

Albine până la 75 de familii