Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Bună ziua! Pot avea vreo problemă dpdv legal în ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Bună ziua! Pot avea vreo problemă dpdv legal în cazul în ...

Bună ziua!
Pot avea vreo problemă dpdv legal în cazul în care câinele meu a ieșit din curte și a omorât pisica unor vecini aflată și ea tot pe stradă?
Menționez că nu face parte din rasele considerate periculoase.
Mulțumesc?
danuta_niculescu, utilizator
Buna seara!
Daca vecinul depune plangere,probabil o sa platiti amenda.Cainii au voie pe strada doar insotiti de stapani,purtand botnita ca preventie si tinuti in lesa.
Mulțumesc pentru răspuns!
Seară frumoasă!

Alexandrarares a scris:

Buna seara!
Daca vecinul depune plangere,probabil o sa platiti amenda.Cainii au voie pe strada doar insotiti de stapani,purtand botnita ca preventie si tinuti in lesa.