avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! În legătură cu pensia am o întrebare. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! În legătură cu pensia am o întrebare. În anul ...

Bună ziua! În legătură cu pensia am o întrebare. În anul 2017 am ieșit la pensie anticipat parțială, calculul fiind făcut cu indice de corecție 1.14. În anul 2022 am fost trecuta la pensia pentru limita de vârstă,punctajul fiind mărit fata de cel din 2017 dar, cu același indice de corecție de 1.14. Este corect calculul având în vedere ca în anul 2022 indicele de corecție este 1.41?

Alte discuții în legătură

Munca după pensionare anticipată florinm58 florinm58 Am mare nevoie de un sfat priceput si sincer ,am fost sfatuit sa-mi depun dosarul de pensie anticipata ptr. ca acum , anul acesta sunt niste calcule mai ... (vezi toată discuția)
Buna ziua dacă am ieșit la pensie anticipata, în 2019, când ... Maria birloiu Maria birloiu Buna ziua Dacă am ieșit la pensie anticipata, în 2019, când indicele de corectie era 1,2, iar în 2020 am îndeplinit condițiile de pensie pentru limita ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! sunt femeie, nascuta la data de 9 mai 1961. am inceput ... tuilleries tuilleries Buna ziua! Sunt femeie, nascuta la data de 9 mai 1961. Am inceput activitatea la 15.10.1984, am avut cateva luni de somaj si cateva luni de concediu fara ... (vezi toată discuția)