Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Și dacă am și Wc în ”fundul curții”, (chiar ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Și dacă am și Wc în ”fundul curții”, (chiar dacă există ...

Și dacă am și Wc în ,,fundul curții, (chiar dacă există racord la apa curenta) dar în localitate nu există CANALIZARE iar vidanjarea este imposibilă datorită poziției imobilului, cum mă poate afecta legea asta tâmpită?
"Se interzice evacuarea directă a apelor uzate neepurate din sistemele individuale adecvate de colectare și epurare ape uzate, în apele de suprafață, apele subterane sau pe terenuri, fără asigurarea epurării corespunzătoare a acestora, astfel încât să fie respectate limitele indicatorilor de calitate la evacuare prevăzuți în Hotărârea de Guvern nr. 188/2002 pentru aprobarea unor norme privind condițiile de descărcare în mediul acvatic a apelor uzate, cu modificările și completările ulterioare”.

din HG nr. 714/2022
Ori il faceti eco, ori renuntati la el.