Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS pentru PFA care are si alte surse de venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS pentru PFA care are si alte surse de venit

Buna ziua.

Pentru in PFA cu norma de venit de plateste CASS. Daca persoana are venituri din dividende, chirii, trebuie sa plateasca de mai multe ori acest CASS ? Sau plateste o singura data CASS in acel plafon pentru toate tipurile de venit (PFA, dividende, transfer titluri de valoare, crypto) ?
Persoana este si angajat.
end2end, utilizator
se plateste o singura data daca din toate veniturile depaseste plafonul de 12 salarii ( asta pentru anul 2022).
Pentru veniturile anului 2023 sunt mai multe plafoane 6/12/24 salarii.