avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA Cod Caen 4939 , Transport alternativ Uber
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA Cod Caen 4939 , Transport alternativ Uber

Buna seara , de curând am înființat un pfa cu domeniul de activitate transport alternativ cod caen 4939 . Momentan sunt singur pe pfa . As dori sa aflu daca pot adăuga alte persoane pe pfa pentru a presta serviciul de uber . Ce contribuții si taxe trebuie sa plătească persoanele pe care le adaug?
Sunt la început si nu am experiența si cunoștințele necesare .
Mulțumesc !
Ultima modificare: Miercuri, 7 Decembrie 2022
gpapfa, utilizator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 01:29, 7 Decembrie 2022
Nu puteti sa angajati persoane pentru activitatea de baza. PFA = o singura persoana

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marcat cate coduri caen poate avea ? giuliorc92 giuliorc92 Buna ziua tuturor as dori sa merg la registrul comertului sa adaug codul taxi 4932 la PFA pe care detin , din momentul ca am atestat taxi vreau sa devin ... (vezi toată discuția)
Ce trebuie completat pe anexa 1 pentru vectorul fiscal, la onrc? Ormus68 Ormus68 Buna ziua. Ce trebuie completat pe Anexa 1 pentru vectorul fiscal, la ONRC, pentru infiintare PFA nou cu cod caen 4939 (transport alternativ Uber, Bolt, etc)? (vezi toată discuția)
Parteneriat uber nick_2015 nick_2015 Buna seara!Am o firma srl neplatitoare de TVA infiintata anul trecut.Ca si cod CAEN activitatea principala este 4711,iar ca activitate secundara 4939 ... (vezi toată discuția)