Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Sunt obligate piscinele/ bazine de inot administrate ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Sunt obligate piscinele/ bazine de inot administrate public sa ...

Sunt obligate piscinele/ bazine de inot administrate public sa aiba un salvamar? Potrivit caror legi/ regulamente?
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Vedeti cap.II
linkul trimis se refera la "organizarea serviciilor publice de salvare acvatică - salvamar şi a posturilor de prim ajutor pe plajă".

Imi puteti recomanda ceva similar pentru bazinele inchise administrate de autoritatile publice locale?
Informatii suplimentare gasiti aici: [ link extern ]
Vedeti cap.IX