Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna tuturor, o societate poate oferi tichete cadou ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna tuturor, o societate poate oferi tichete cadou salariatilor ...

Buna tuturor, o societate poate oferi tichete cadou salariatilor astazi (21.12.2022) inclusiv unui salariat cu care a incetat relatia de munca in data de 10.12.2022?M-ar ajuta fff mult si o baza legala, am tot cautat dar nu gasesc nimic. Va multumesc ,mult pentru raspunsuri.
Tichetele cadou sunt bilete de valoare acordate ocazional angajaților proprii pentru cheltuieli sociale.

Va mulțumesc tare mult pentru raspuns dar am nevoie sa stiu daca este posibil in speta de mai sus, nu găsesc in baza legala acest aspect.

Cornel Vasile a scris:

Tichetele cadou sunt bilete de valoare acordate ocazional angajaților proprii pentru cheltuieli sociale.

Baza legala ar trebui sa fue regulamentul intern sau procedura de acordare a tichetelor.
Cum adica pentru cheltuieli sociale?????
Sunt tichete cadou!! Pot sa-si ia si parfumuri cu ele....

Cornel Vasile a scris:

Tichetele cadou sunt bilete de valoare acordate ocazional angajaților proprii pentru cheltuieli sociale.

Cititi legea 165/2018,art.15 alin.1