avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna tuturor, o societate poate oferi tichete cadou ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna tuturor, o societate poate oferi tichete cadou salariatilor ...

Buna tuturor, o societate poate oferi tichete cadou salariatilor astazi (21.12.2022) inclusiv unui salariat cu care a incetat relatia de munca in data de 10.12.2022?M-ar ajuta fff mult si o baza legala, am tot cautat dar nu gasesc nimic. Va multumesc ,mult pentru raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: vali m , utilizator 12:08, 27 Decembrie 2022
Tichetele cadou sunt bilete de valoare acordate ocazional angajaților proprii pentru cheltuieli sociale.

Va mulțumesc tare mult pentru raspuns dar am nevoie sa stiu daca este posibil in speta de mai sus, nu găsesc in baza legala acest aspect.



Cornel Vasile a scris:

Tichetele cadou sunt bilete de valoare acordate ocazional angajaților proprii pentru cheltuieli sociale.

Baza legala ar trebui sa fue regulamentul intern sau procedura de acordare a tichetelor.
Cum adica pentru cheltuieli sociale?????
Sunt tichete cadou!! Pot sa-si ia si parfumuri cu ele....



Cornel Vasile a scris:

Tichetele cadou sunt bilete de valoare acordate ocazional angajaților proprii pentru cheltuieli sociale.

Cititi legea 165/2018,art.15 alin.1

Alte discuții în legătură

Tichete cadou comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, Angajatorul ar putea da tichete cadou salariatilor cu ocazia inceputului de an scolar ? Daca da, conteaza daca are sau nu copii sau daca acestia ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, va rog sa îmi spuneți dacă se poate acorda tichete ... Monica.Monica Monica.Monica Bună ziua, va rog sa îmi spuneți dacă se poate acorda tichete de masa doar unor angajați din societate? Mulțumesc! (vezi toată discuția)
Tichete de masa gbrlcostache gbrlcostache o societate acorda tichete de masa de 15 lei.In contractul colectiv de munca la nivel de societate,scrie ca salariatii au dreptul la tichete de masa.In ... (vezi toată discuția)