Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am fost amanat la ONRC
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am fost amanat la ONRC

Buna seara,

Am fost amanat la ONRC cu urmatorul motiv:

" In baza art.106 alin.1 din Lg.265/2022 amână pentru a face dovada respectarii dispozitiilor art.122 alin.1 din Lg.265/2022 ( toate activitatile din actul constitutiv vor trebu autorizate).."

la dosar a fost depusa "declaratia pe propria rãspundere cu privire la îndeplinirea
condițiilor de funcționare/desfășurare a activității(2)" . Deci la ce s-ar putea referi aceasta amanare?

In declaratie nu am trecut toate codurile caen din actul constitutiv, deoarece nu doresc autorizare pe ele acum. Sa fie asta motivul?
george-neagu, moderator