Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua.Am primit o executare silita in data de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua.Am primit o executare silita in data de 13.12.2022,in ...

Buna ziua.Am primit o executare silita in data de 13.12.2022,in legatura cu o amenda data de Politia Locala Turda.P.V-ul de la amenda respectiva,nu l-am primit la domiciliul din buletin.Mentionez ca amenda a fost data in data de 01.11.2021. si când am primit executarea silita,am platit amenda,si am facut o cerere la Politia locala Turda,pentru a-mi inmâna copiile P.V-ului amenzii si a P.V.-ului de afișare. Dupa 7 zile mi s-a inmânat copiile Proceselor Verbale,constatând cu surprindere ca si cel de amenda si cel de afisare au fost intocmite la alt domiciliu,mai exact la alt numar de casa.Având in vedere ca respectivul numar e la celalalt capat al strazii,eu nu am putut afla macar ca am vreun proces verbal ,neexistând starea de fapt pentru a putea face contestatie in termenul de 15 zile( si de a plati la jumatate) .Se poate anula la judecatorie anularea amenziisi restituirea sumei platite ? VĂ MULȚUMESC.
Da. Formulați plangere contraventionala.