Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 010 sau 700
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 010 sau 700

Buna ziua, va rog, puteti sa-mi raspunundeti daca pentru o microintreprindere care depune declaratia 112 si decontul de TVA trimestrial si NU a depasit la sfarsitul anului plafoanele pentru a trece la lunar, este obligatoriu sau nu, sa depuna pana in 25 ianuarie declaratia 010 sau 700 chiar daca nu se modifica perioada de declarare?
ndeea, utilizator
da pana in 25 ianuarie trebuie sa depuna D700 pt a completa la sectiunea B II - pct 1.19.1 - cifra de afaceri sub 100.000 euro in vederea mentinerii perioadei TVA la TRIM si in 2023.