Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, vă rog să mă ajutați cu un sfat! ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, vă rog să mă ajutați cu un sfat! Vecinul de deasupra ...

Bună ziua, vă rog să mă ajutați cu un sfat! Vecinul de deasupra a închiriat apartamentul la o doamna cu doi copii de 3 si 4 ani. De când s-au mutat deasupra mea, nu mai am nicio clipă de liniște, nu mă mai pot odihni, zgomotul este foarte mare, foarte suprător, indiferent de ora. M-am adresat proprietarului cu rogamintea sa vorbească cu doamna, eu am incercat, fara niciun rezultat, dimpotrica a fost foarte obraznica. Asociatia de proprietari mi-a spus ca trebuie sa ma descurc, nu e de competenta lor. Vă rog sa ma credeți că nu exagerez, si nici nu stiu cui sa ma maia dresez. Politia mi-a spus ca ei pot interveni doar dac îi chem atunci cand este zgomot, am incercat dar până sa ajunga ei, zgomotul încetează.
Ce solutii am?
Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~