Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna Am o amica ce a facut analizele pentru scoala de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna Am o amica ce a facut analizele pentru scoala de soferi ...

Buna
Am o amica ce a facut analizele pentru scoala de soferi si in foaia de scolarizare are apta cu corecte optica? Ce inseamna? E obligata sa poarte ochelari la proba teoretica si practica? Ii va veni pe permis un cod si va fii obligata sa poarte ochelari? Va multumesc!
Va fi obligata sa poarte ochelari de vedere atunci cand se afla la volanul unui autovehicul, nu numai la proba practica ci si dupa obtinerea permisului de conducere.