Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Asigurare in sistemul de sanatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Asigurare in sistemul de sanatate

Buna ziua,
Sunt administratorul unui PFA, cu un singur angajat.
Incepand cu luna august, angajul nu mai apare asigurat in sist de sanatate.
M-am deplasat la Casa de Asigurari, unde am fost informat ca trebuie sa le trimit declaratia unica depusa on-line de catre contabil.
Am trimis declaratia unica pe mail, mi se comunica ca trebuie sa merg sa iau un nr de inregistrare de la Anaf, in caz contrar nu se poate opera in sistem.
Unde este greseala?

Multumesc

george-neagu, moderator