Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Se pot obtine venituri suplimentare in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Se pot obtine venituri suplimentare in perioada de ...

Buna ziua,
Se pot obtine venituri suplimentare in perioada de plata a pensiei anticipate partiale fara documente de angajare, ci in urma unor colaborari pentru servicii de consultanta oferite de cel aflat in pensie anticipata partiala?
Multumesc!
Trebuie incheiat contract de prestari servicii intre pensionar si firma beneficiara. Pensionarul declara venitul pe propria firma (PFA inregistrat la RC) sau direct la fisc (PFI), in vederea impozitarii si taxarii.