Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Buna ziua, Am realizat o publicație online ca urmare ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Buna ziua, Am realizat o publicație online ca urmare a inspirarii ...

Buna ziua,

Am realizat o publicație online ca urmare a inspirarii de la o persoana din US. Aceasta publicație este oferită gratuit pe cont de social media. O alta persoana din România a realizat o publicație similară (cu câteva zile înainte de a o realiza eu) și acum cere “drepturi de autor”.
Eu nu m-am inspirat sau preluat absolut nicio informatie de la persoana din România, ci de la persoana din US.

Din ce observ, și persoana din România s-a inspirat din același loc ca mine - iar acum nu ii convine ca eu ofer publicația gratuit și ea cere bani pe acea publicație.

Persoana din România are vreun drept sa îmi ceara ceva? Sau la ce ma pot aștepta?

Mulțumesc!
Dacă și-a înregistrat vreo prioritate, are dreptul. Verificați