Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Este cineva care a luat in ianuarie 2023 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Este cineva care a luat in ianuarie 2023 indemnizatie ...

Buna ziua,

Este cineva care a luat in ianuarie 2023 indemnizatie pentru titlul științific de doctor 50% din salariul minim pe economie cf Legii 157/2017 calculat la salariul minim brut actual 3.000 lei?
Sau in prezent sporul este plafonat cf art. 34 alin (2) OUG 114/2018 la 1.900 lei?

Va mulțumesc!
Salariile pe ianuarie se dau in februarie.