avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Este cineva care a luat in ianuarie 2023 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Este cineva care a luat in ianuarie 2023 indemnizatie ...

Buna ziua,

Este cineva care a luat in ianuarie 2023 indemnizatie pentru titlul științific de doctor 50% din salariul minim pe economie cf Legii 157/2017 calculat la salariul minim brut actual 3.000 lei?
Sau in prezent sporul este plafonat cf art. 34 alin (2) OUG 114/2018 la 1.900 lei?

Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 05:53, 26 Ianuarie 2023
Salariile pe ianuarie se dau in februarie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie pentru titlul științific de doctor 50% din salariul ... laleela laleela indemnizatie pentru titlul științific de doctor 50% din salariul minim pe economie cf Legii 157/2017 va fi calculat la salariul minim brut actual 3.300 lei? ... (vezi toată discuția)
Buna ziua sunt medic si am obtinut titlul de doctor in stiinte ... petronela ionescu petronela ionescu buna ziua sunt medic si am obtinut titlul de doctor in stiinte in 2008 si imi desfasor activitatea in domeniul in care am doctoratul De la spital primesc ... (vezi toată discuția)
Cum se aplica oug 114/2018? Tatu M Tatu M Buna ziua! Lucrez intr-o institutie publica, mai exact intr-o biblioteca judeteana si va expun urmatoarea situatie: Conform art. 14 alin. (1) din Legea 153 / ... (vezi toată discuția)