Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! Eu am lucrat de la 1980 până la 1999 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! Eu am lucrat de la 1980 până la 1999 într-o turnătorie ...

Bună ziua! Eu am lucrat de la 1980 până la 1999 într-o turnătorie în care am turnat talpă pentru fiere de călcat. Din 2001 iulie într-o altă turnătorie până în prezent,unde turnăm piese auto din aluminiu. În 2017 mai,am băgat dosarul pentru pensionare,în iulie am primit decizia.De atunci în fiecare an am cerut recalcularea pensiei.Pentru mine se schimbă ceva după această lege 351 din 2022? La Casa de pensii un funcționar a spus că legea asta nu a schimbat nimic,totul rămâne la fel.Mulțumesc pentru răspuns.
Nu mai postati aceeasi discutie pe mai multe sectiuni de forum. Ati primit deja raspuns, aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...