Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Contract de sponsorizare si asociatie sportiva
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Contract de sponsorizare si asociatie sportiva

Buna ziua. Am doua fete care practica tenisul de camp de performanta. As dori sa obtin contracte de sponsorizare. Ce este bine sa infiintez pentru a incheia contracte de sponsorizare?
o asociatie cu scop de sprijinire a tenisului de performanta.... daca ele practica tenisul la un club sportiv unde din diverse motive nu puteti sau nu doriti sa ajunga sponsorizari pentru ele..... INSA poate fi o problema, ca un club sportiv promoveaza de regula sponsorii clubului, trebuie sa vedeti in ce masura poate fi promovat numele si imaginea unor sponsori care sprijina acele sportive dar direct, personal, nu prin intermediul acelui club sportiv.... Sau ONG-ul care primeste sponsorizarea sa o doneze / acorde ca si grant clubului sportiv in care activeaza ca sportive legitimate acele sportive....
radumititean, utilizator