Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Prestările de servicii în afara tarii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Prestările de servicii în afara tarii

Bună seara! Am o întrebare legată de prestările de servicii și vânzările de bunuri în afara țării, atât in UE cât și în afara UE.
Doresc să știu cum pot fiscaliza banii obținuți într-o oarecare altă țară în afara româniei dar cu firmă românească, activitatea este de tip site de anunțuri iar persoana poate cumpăra promovarea acestuia.
Este aceiași siuație ca în vânzarea unui oricare alt produs digital și am văzut că multe firme vânzătoare de software au ca date fiscale datele de ex din anglia, estonia etc. Mulțumesc!
george-neagu, moderator