Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara, Daca in perioada 1990-1992 am avut grupa I ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara, Daca in perioada 1990-1992 am avut grupa I de munca ...

Buna seara, Daca in perioada 1990-1992 am avut grupa I de munca se considera vechime cu reducerea varstei standard de pensionare ? multumesc
Postați ca și perioadă/interval de timp.De când, până când.
perioada 01.01.1990-30.06.1992
Reducere de 1 an dacă s-a realizat condiția de stagiu complet.
La 2 ani realizati se da un an??
Nu se acorda stagiu aferent(6 luni/an).