Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... il despagubeste RCA pe pagubit daca am avut alcoolemie ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

il despagubeste RCA pe pagubit daca am avut alcoolemie 0,19la aparatul etilotest?

in intersectie am trecut pe culoarea rosie a semaforului ,dar care nu functiona ,m-am tamponat cu un taxi care circula pe culoarea verde ,pe drumul cu prioritate ,nu sunt vatamari corporale ,dar i-am avariat masina La fata locului a venit politia rutiera ,am avut alcolemie 0,19.polita de asigurare RCA a mea este valabila pentru ai repara masina avariata a celui pe care l-am tamponat?Va multumesc!
la ce data s-a incheiat RCA-ul?, pentru a vedea pe ce lege se merge
Nu inteleg ce relevanta are data incheierii RCA.
valabil pana la 09.02.2010