avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 892 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara!! Doresc sa îmi comunicați dacă o ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara!! Doresc sa îmi comunicați dacă o persoana din motive ...

Buna seara!!Doresc sa îmi comunicați dacă o persoana din motive medicale care are in cartea de munca 18ani si 6 luni angajat ca militar ,6 luni șomaj , 1 an armata înainte de a fi angajat, 2 luni in viața civila poate sa se pensioneze anticipat si dacă sunt penalități .

Alte discuții în legătură

Decizie pensionare nefavorabila catalinsmadici catalinsmadici Buna ziua , tatal meu a depus actele de pensionare la varsata de 59 de ani si 6 luni iar deciza este nevaforabila .motivarea este urmatoarea :''grupa a 2 a de ... (vezi toată discuția)
Pensie paulasim paulasim daca imi dau demisia din armata avand o vechime de 18ani ca si cadru militar , 2 ani de scoala militara si pentru indeplinirea unor functii aveam 6 luni la ... (vezi toată discuția)
Vechime in munca in timpului somajului...tehnic. Livius74 Livius74 Buna ziua ! 1) In anii 1993 - 2000 am lucrat la o firma cu carte de munca, pe perioada iernii in jur de 3 luni pe an ne bagau in somaj tehnic ( asa ne ... (vezi toată discuția)