Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatia doreste transferul contului de la banca A la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatia doreste transferul contului de la banca A la banca ...

Asociatia doreste transferul contului de la banca A la banca B
Se solicita sentinta civila de infiintare a asociatiei .Acesasta nu a fost gasita si solicitarea depusa la judecatorie nu a fost rezolvata in sensul ca s-a eliberat numai copia ultimei sentinte prin care a fost inregistrata ultima schimbare de presedinte si actualizare statut..La banca am explicat situatia dar nu putem deschide cont daca nu avem sentinta de infiintare a asociatiei din 1999.Cod fiscal avem,ultima sentinta civila avem,statut avem.,cont bancar avem.Dorim numai sa schimbam banca.
Cum putem totusi deschide cont?
Cautati alta banca, daca sunt incuiati, copia dupa ultima hotarire judecatoreasca dovedeste implicit ca asociatia exista.
Bancile solicita documentele actualizate...