Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. Am ieșit în pensie limita de vârstă ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. Am ieșit în pensie limita de vârstă iulie 2009,pe ...

Bună ziua. Am ieșit în pensie limita de vârstă iulie 2009,pe legea 19.La punct E scrie8datorita condițiilor speciale și deosebite 8 ani 5 luni. La F scrie stagiu cf legii 19 ,27 ani și 2 luni Total stagiu cotizare realizat 38 ani 4 luni din care gr 1 ,14 ani și 9 zile și gr 2 , 3 ani și 9 zile ,cond normale 10 ani ,6 luni și 26 zile.
Stagiu asimilat 2 ani. 10 luni 27 zile ,alte drepturi 20 zile ,stagiu aferent gr 1 și 2 - 7 ani și 9 luni.
La punctul G : puncte realizate 40,71079 ,puncte conf OUG 209/2008- 10,65757.
Punctaj mediu anual -1,89086 ,din care OUG 209 0,39230.Valoare punct pensie 718,40. MENȚIONEZ ca sunt persoana de sex FEMININ și cred că nu mi s-a făcut calculul conform ANEXEI 5 FEMEI ???
În aceste condiții eu beneficiez de Legea 221/2018. Ce ar trebui să fac?? Vă mulțumesc pentru răspuns anticipat, Cu mult respect, o zi bună.
Nu cred ca aveti legatura cu legea 221/2018.
Precizati:
-Luna si anul nasterii.
-Ce activitate si in ce unitate ati desfasurat activitatea in grupa I de munca.