Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Societati suspendate in iulie 2009 cu regim ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Societati suspendate in iulie 2009 cu regim derogatoriu obtinut de la finante

Am 2 societati cu activitate suspendata la registru si si am obtinut regim derofgatoriu incepind cu 31.07.2009. Una din societati a fost microintreprindere si cealalta declara lunar. Trebuie sa depun 094 pt microintreprindere ea avind ca mai mica de 100.000 euro in 2009, dar pt cealalta care declara lunar dar in 2009 a avut ca la fel mai mica de 100.000 euro , tinand cont ca sunt suspendate din 31.07.2009?
Este bine sa depuneti 094.
Da, depuneti declaratia 094.
Pentru cealalta, inteleg ca in 2009 depunea lunar decontul de TVA si la sfarsitul anului cifra de afaceri e sub 100.000 euro. In acest caz, depuneti declaratia 010 pentru schimbarea perioadei fiscale.