Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara. Sunt un nepot din frați a unui decedat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara. Sunt un nepot din frați a unui decedat care mi-a ...

Buna seara.
Sunt un nepot din frați a unui decedat care mi-a lăsat un testament autentic pe întrega lui avere cu condiția de întreținere a sa până la terminarea zilelor și efectuarea tuturor obiceiurilor locale cu aceasta ocazie
Acest lucru s-a întâmplat pe o perioadă de trei ani, după care a decedat.
As dori să știu cum pot efectua succesiuni fara cei doi martori care îmi sunt solicitați la notariat, având în vedere că nu am persoane care sa se ofere pentru acest lucru.
Vă mulțumesc pentru înțelegere
Nu puteți.
Este obligatorie prezenta a doi martori în procedura succesorala notariala.
Găsiți doua persoane care sa-l fi cunoscut bine pe unchiul dvs și remunerati-le "ajutorul".