Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Bună ziua, încerc sa găsesc locația unui teren ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Bună ziua, încerc sa găsesc locația unui teren după CF dar ...

Bună ziua, încerc sa găsesc locația unui teren după CF dar acesta nu are reprezentare grafica la link-ul de mai jos [ link extern ]
Am făcut cerere la OCPI pt extras de plan cadastral însă mi-au răspuns ca imobilul nu are geometrie în sistemul integrat de cadastru și carte funciara și ca atare cererea a fost respinsa. Ce alte modalități mai am pt a găsi efectiv locația fizica ( pe teren) a imobilului.

Va mulțumesc.
Daca este teren care se afla in zona Ardealului si are numar topografic se poate face un studiu mai amplu si se poate localiza pe harta topografica de la cartea funciara.
Un topograf autorizat va poate ajuta in acest sens. Atentie insa, localizarea terenului nu va fi precisa.
Cea mai precisa localizare este de a lua legatura cu proprietarul si acesta sa va arate limitele.
Este un teren scos la licitație, executorul nu vrea sau nu știe sa îmi dea locația exista doar CF și număr topo pt el. Cumva la primăria de la UAT pe care se afla terenul se pot găsi informații despre localizarea lui?

Mulțumesc.

Vladislav20 a scris:

Daca este teren care se afla in zona Ardealului si are numar topografic se poate face un studiu mai amplu si se poate localiza pe harta topografica de la cartea funciara.
Un topograf autorizat va poate ajuta in acest sens. Atentie insa, localizarea terenului nu va fi precisa.
Cea mai precisa localizare este de a lua legatura cu proprietarul si acesta sa va arate limitele.

Primarie nu. Cartea funciara + topograf autorizat.