Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Referitor la Ordonanța de plafonare a energiei ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Referitor la Ordonanța de plafonare a energiei electrice,am ...

Referitor la Ordonanța de plafonare a energiei electrice,am o nelămurire pe care sper cu ajutorul unui specialist să o lămuresc,deci sunt sub contract de furnizare energie electrică până pe 14 ianuarie 2024,plătind 0,68 bani pe kw,din ianuarie anul acesta,de când a intrat în vigoare ordonanța sunt facturat conform consumului și plafoanelor nemaitindu se seama de prevederile cotractulu,întrebarea mea este daca este normal să plătesc conform noilor plafoane sau se tine cont efectiv de prețul din contract și indiferent de consum plătesc prețul din contract.Va mulțumesc anticipat pentru răspuns.
anul trecut ați plătit tot potrivit unei Ordonanțe. Prețurile reale sunt mult superioare