Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general e-transport
Discuție deschisă în Contabilitate în general

e-transport

Buna ziua!
Am cumparat salopete de la o firma din Italia si marfa a ajuns la distinatie (in Bucuresti).
Firma din Italia a platit si organizat transportul .
Eu (adica firma) nu am declarat nimic in e-transport.
Trebuia?
Se poate (e indicat) sa declar ulterior?

Va multumesc!
Nu mai declarati acum daca marfa a ajuns cu bine. Codul UIT pt e-Transport e necesar transportatorului pe durata transportului in caz de vreun control.
Va multumesc!