Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul muncii - incheiere contract de muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul muncii - incheiere contract de muncă

Buna ziua. In cazul angajatorului meu, contractele de munca sunt generate dintr-un program de contabilitate, astfel ca pentru un salariat care lucreaza in ture de 12/24 in CIM, la "Durata timpului de munca" se genereaza 8 ore/ zi, cu repartizarea inegala. Angajatorul vrea sa faca in aceeasi zi act aditional pentru prevederea turelor de 12/ 24, si prevederea sporurilor aferente. Este corect acest lucru sau mai bine sa intocmeasca, in afara acestui program de contabilitatea, un CIM cu prevederile amintite anterior?
Multumesc.
Este corect acel lucru .. sa intocmeasca un act aditional la c.i.m.
multumesc.