Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Reabilitare bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Reabilitare bloc

Stau la etajul 1 într un bloc cu 10 etaje.cei cu reabilitare spun ca nu trebuie sa îmi facă balconul ca la etajul 1 nu se fac.am cadastru și intabulare pt balcon.este corect asa?mulțumesc
aura19731991, utilizator
Puteți sesiza acest aspect în scris la primăria de sector, ,discutați și cu administratorul imobilului etc..Nu știu dacă au un proiect în sensul celor afirmate dar la alte imobile au fost reabilitate inclusiv sp de la et 1.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Executarea reabilitarii unui imobil implica aplicarea de suport izolant termic pe intreaga suprafata exterioara astfel incat eficienta energetica sa fie asigurata
Nu se elibereaza certificat energetic in cazul imobilelor unde exista aplicate diferite materiale cu izolatie termica diferita
Cine face planurile pentru bloc?pentru reabilitare?primăria și cu cine?ca eu am înțeles de la dna președinta de bloc ca trebuie sa dau bani ca să îmi dea balconul jos .(nefiind din termopane)și sa îmi pună zis .iar dacă vreau și geamuri de termopan la balcon trebuie sa dau alți bani.si ma puteți lamuri va rog?de ce la apartamentele de la etajul 1 dar din fata blocului se fac balcoanele .iar cele de pe spate nu se fac?mulțumesc
Dacă dau bani mi se poate face balconul?fără sa mi se pună termopane.ca vad ca la anumite persoane se poate.scuze va rog.dar e realitate
Mulțumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Puteți sesiza acest aspect în scris la primăria de sector, ,discutați și cu administratorul imobilului etc..Nu știu dacă au un proiect în sensul celor afirmate dar la alte imobile au fost reabilitate inclusiv sp de la et 1.