Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara!Am și eu o problema.Acu câteva luni am ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara!Am și eu o problema.Acu câteva luni am cumpărat ...

Buna seara!Am și eu o problema.Acu câteva luni am cumpărat un apartament fara balcon la etajul 2.Problema este că vreau sa mi fac balcon din materiale ușoare,adică să vin din apartament cu fier gros plus niște console pentru susținere balcon și îmbrăcat în lemn apoi partea de sus sa l închid cu termopan.Imi trebuie ceva autorizație pentru așa ceva?Sau exista vreo altă posibilitate pt a face un balcon fără autorizație?Va mulțumesc!
Va trebuie autorizatie de construire. Mergeti la primarie si cereti un certificat de urbanism.
[ link extern ]
Și dacă fac un balcon mic din fier fara sa l închid,mai trebuie autorizație?
Descrieti in certificatul de urbanism balconul mic din fier si veti afla raspunsul.