avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 269 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara! Am și ei o întrebare, a apărut un cont ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara! Am și ei o întrebare, a apărut un cont de Facebook ...

Cont Fcaebook
Bună seara!
Am și ei o întrebare, a apărut un cont de Facebook cu numele meu, pozele mele, o înregistrare vocala din trecut cu fostul prieten.
La rude e trecut sora, mama, frate rude exact cum am eu și unde am învățat și ce ma studiat.
Contul are vreo 30 de poze ale mele și cu rudele mele.
Întrebarea mea e pot face ceva în legătură cu asta?
Pentru ca aceea înregistrare vocala este intima și are ca rol de a ma face de rușine.
Pot face ceva in privința asta? (menționez ca contul acela este blocat în privința datelor personale, nu apare nr de tel, mail și când a fost creat)
Ultima modificare: Miercuri, 12 Aprilie 2023
Corina271, utilizator
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 08:45, 13 Aprilie 2023
Contactati centrul de ajutor si va indruma dumnealor ce aveti de facut.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenintari, santaj, hartuire si defaimare alina3345 alina3345 Buna ziua. In urma cu un an, am avut o relatie de un an jumate cu un taximetrist.dupa o luna, a inceput sa ma injure,ii spuneam ca vreau sa ne despartim si ma ... (vezi toată discuția)
Neintelegere, santaj cu poze intime ella_20 ella_20 buna seara!a si eu o intrebare...daca sora mea in trecutul ei a facut video chat si a pastrat legatura prin tel cu un utilizatorde ,,placerii,,in care ia trmis ... (vezi toată discuția)