avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 845 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună dacă avem 2 copii minori eu sunt sora lor tata ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună dacă avem 2 copii minori eu sunt sora lor tata sa însurat ...

Bună dacă avem 2 copii minori eu sunt sora lor tata sa însurat cu o femeie cu care a făcut 2 copii 2 băieți ia când ia născut era cununat acum copii sunt pe numele tatălui din certificate sa despărțit de tatăl meu copii sunt la noi de 3 ani și acum după 3 ani sa gândit sa sune sa spună ca să cununat cu altul și ca copii sunt pe al nume este posibil asa ceva dacă copiii sunt la noi
Noi cum ne cerem dreptul copii lor
Cum procedam în acest caz
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 05:03, 7 Mai 2023
Doamna, aveti un mesaj de " Doamne ferește ", incercati sa va faceți înțeleasă. Oricat m-am straduit, nu am inteles nimic.
Copiii ai cui sunt, ce varste au si ce doriti mai exact?


gi-jane2 a scris:

Doamna, aveti un mesaj de " Doamne ferește ", incercati sa va faceți înțeleasă. Oricat m-am straduit, nu am inteles nimic.
Copiii ai cui sunt, ce varste au si ce doriti mai exact?




Copii au vârstă de 3 ani și 4 ani mama copiilor când ia născut a fost cununat nu ia putut trece pe numele tatălui natural după 2 ani sa despărțit tata de aceasta femeie copii a rămas la noi la tatăl lor biologic dar nu în acte între timp sa măritat și a băgat divorț de fostul soț al ei și sa cununat cu alt bărbat acesta a spus ca el este tatăl copiilor copii find la noi de 2 ani jumate

Poate ca ia sa treacă copii pe numele acestui bărbat el având copii în cămin din cauza comportamentul față de copii lui

Cum procedam ca acesta sa nu mai aibă treptul la iei

(în 2 ani jumate a fost plecata în afara și nici măcar un cent nu a trimis la copii
Și mănâncă și alocația de 2 ani)
Tatal biologic sa introduca cat mai repede o actiune de tagada a paternitatii , apoi cand va deveni tata, poate cere in aceasta calitate, ca minorii sa locuiasca la el si mama sa plateasca pensie. Contactati un avocat


gi-jane2 a scris:

Tatal biologic sa introduca cat mai repede o actiune de tagada a paternitatii , apoi cand va deveni tata, poate cere in aceasta calitate, ca minorii sa locuiasca la el si mama sa plateasca pensie. Contactati un avocat




Nu am venituri casa fac test ADN
Si cu ce veti intretine copiii daca nu aveti venituri?
Puteti cere ajutor public judiciar pt plata expertizei, dar nu da bine ca nu aveti de munca daca vreti sa pastrati copiii.

Alte discuții în legătură

Recuperarea numelui real Valentina_Ivascu Valentina_Ivascu Buna ziua! Am un caz in familie de persoane care ar vrea sa isi recupereze numele adevarat de familie. Cum vine treaba asta? O femeie a fost casatorita un ... (vezi toată discuția)
Stabilire paternitate-test adn denis2012 denis2012 Buna ziua,as vrea sa stiu daca tatal meu are acelasi adn ca al meu,cum pot face sa aflu daca el nu doreste sa faca analizele de sange?nu avem acelasi nume ... (vezi toată discuția)
Am doi copii nascuti in afara casatoriei, tatal biologic nu ... dariaioana1974@gmail.com dariaioana1974@gmail.com Am doing copii nascuti in a fara casatoriei tatal biologic nu are pretentii Sai poarte numele iar tatal din certificat adica sot in acte este decedat eu vreau ... (vezi toată discuția)