Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, La inceputul anului scolar am depus dosar ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, La inceputul anului scolar am depus dosar pentru bursa ...

Buna ziua,
La inceputul anului scolar am depus dosar pentru bursa sociala la unitatea de invatamant. Am trei minori pentru care prin hotararea judecatoreasca exercitarea drepturilor parintesti imi sunt exclusive in calitate de mama. Doresc sa mentionez faptul ca la completarea dosarului mi-au cerut si certificatul de casatorie desi sotul actual nu este tatal biologic,copiii nu sunt trecuti pe numele lui,nu au fost adoptati sau luati in intretinerea lui. Pentru acest document dosarul de bursa a fost refuzat. Am rugamintea sa imi spuneti daca hotararea a fost luata corect. Tatal biologic al copiilor nu a contribuit la cresterea si intretinerea lor de cand a fost dat in judecata in urma cu 8 ani,nu a platit niciodata alocatie de intretinere copiilor.
Astept cu interes raspuns din partea dvs.
Multumesc!
Nu se intelege daca bunati depus certificatul desi sunteti casatorita sau ari depus si nu v-au dat. Puteti contesta.
Vedeti daca va incadrati cu venitul pe cap de membru se ia si salariul sotului in calcul si alocatii sibtot si se imparte la cati sunteti in casa.